Jednou vetou

Merkelová i Steinmeier dovolenkujú v Južnom Tirolsku

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

Foto: TASR/AP

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vycestovala v pondelok do severotalianskeho regiónu Južné Tirolsko, aby tam trávila tohtoročnú letnú dovolenku. Tlačová agentúra DPA to uviedla s odvolaním sa na správy talianskych médií.

Podľa informácií prevzatých z agentúry ANSA priletela 65-ročná šéfka nemeckej vlády v skorých popoludňajších hodinách do rakúskeho Innsbrucku, odkiaľ sa presúvala do obce Sulden (Solda) v časti Južného Tirolska známej ako Vinschgau. Tú navštevuje už roky spolu s manželom Joachimom Sauerom (70), aby sa venovali horskej turistike, hoci vlani takúto dovolenku vynechala.

Merkelová o nedávnych triaškach: Som spôsobilá vykonávať funkciu kancelárky

K Merkelovej dovolenkovým aktivitám nebolo vydané žiadne oficiálne vyhlásenie, pripomenula DPA. V Južnom Tirolsku, ktoré je súčasťou severotalianskej provincie Tridentsko-Horná Adiža, sa v súčasnosti nachádza aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (63). Ten tradične trávi letnú dovolenku v obci Ritten (Renon) neďaleko Bolzana. Tam sa ešte v piatok stretol so šéfom juhotirolskej samosprávy Arnoldom Kompatscherom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia