Jednou vetou

Merkelová neplánuje stretnutie o migrácii s vybranými krajinami EÚ

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

Foto: TASR/AP

Nemecká kancelárka Angela Merkelová neplánuje usporiadať mimoriadne stretnutie s  predstaviteľmi niekoľkých ďalších krajín EÚ, ktoré - podobne ako Nemecko - zasiahla migračná kríza. Hovorca spolkovej vlády poprel správu zverejnenú denníkom Bild.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová neplánuje usporiadať mimoriadne stretnutie s  predstaviteľmi niekoľkých ďalších krajín EÚ, ktoré – podobne ako Nemecko – zasiahla migračná kríza. Pre agentúru DPA to v nedeľu uviedol hovorca spolkovej vlády, ktorý tak poprel správu zverejnenú denníkom Bild.

„Žiadny osobitný summit EÚ nie je naplánovaný. Zvolanie takéhoto summitu je v kompetencii inštitúcií Európskej únie,“ povedal hovorca.

Dodal, že nemecká vláda o otázke migrácie priebežne diskutuje s rôznymi členskými štátmi a Európskou komisiou.

Spolkový úrad pre migráciu a utečencov má nového šéfa

Podľa denníka Bild sa toto stretnutie malo uskutočniť pred plánovaným summitom EÚ, ktorý sa uskutoční 28. a 29. júna. Merkelová na ňom chcela diskutovať o možných riešeniach migračnej otázky s politikmi z Grécka, Talianska a Rakúska.

Správa o údajnej vrcholnej schôdzke sa objavila v čase vrcholiaceho sporu medzi Merkelovou a ministrom vnútra Horstom Seehoferom, ktorý chce pritvrdiť postoj Nemecka v oblasti migrácie a sprísniť kontroly na hraniciach.

Nemecká kancelárka v súčasnosti uprednostňuje spoločný postup krajín EÚ pri riešení migračnej krízy pred jednostrannými krokmi.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia