Jednou vetou

Merkelová odsúdila používanie násilia a prejavov nenávisti

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

Foto: TASR/AP

Obavy Nemcov v súvislosti s útokmi páchanými migrantmi nemecká kancelárka Angela Merkelová berie vážne - pre prejavy nenávisti, sympatie s nacizmom alebo násilie ako reakciu na ne však podľa jej slov ospravedlnenie "neexistuje", píše agentúra AP.

Merkelová v stredu v parlamente povedala, že chápe, že mnohí sa obávajú násilných trestných činov spáchaných migrantmi v dôsledku vraždy Nemca v Chemnitzi.

Putin tvrdí, že v Rusku našli podozrivých v kauze Skripaľ

Demonštrácie prívržencov krajnej pravice, ktoré vo východonemeckom Chemnitzi vypukli po tomto zločine, však rezolútne odsúdila. Na týchto demonštráciách prívrženci neonacizmu hajlovali, niekoľko cudzincov utrpelo zranenia a zamaskovaní páchatelia tam napadli aj židovskú reštauráciu, pripomenula AP.

„Neexistuje ospravedlnenie alebo odôvodnenie nenávisti, používania násilia, nacistických symbolov a nepriateľstva voči ľuďom, ktorí vyzerajú odlišne,“ zdôraznila.

Rusko predostrie otázku zmiernenia sankcií voči KĽDR

Masové nepokoje a protesty v saskom Chemnitzi nasledovali krátko po zabití 35-ročného Nemca s kubánskymi koreňmi, z ktorého sú podozriví utečenci z krajín Blízkeho a Stredného východu.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi