Jednou vetou

Merkelová zaslala kondolencie rodine lekára, ktorý zomrel po útoku nožom

Nemecká kancelárka Angela Merkelová

Foto: TASR/AP

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyslovila v stredu úprimnú sústrasť rodine lekára Fritza von Weizsäckera, syna bývalého nemeckého prezidenta, ktorý zomrel po útoku nožom počas utorňajšej prednášky pre verejnosť konanej v berlínskej nemocnici Schlosspark-Klinik. Informovala o tom agentúra DPA.

Veľvyslanec pri EÚ tvrdí, že USA Ukrajinu vydierali na Trumpov priamy príkaz

„Je to hrozný úder pre rodinu von Weizsäckerových. Za seba z pozície kancelárky, ako aj za celú nemeckú vládu posielam kondolencie vdove (po Fritzovi von Weizsäckerovi), ako aj celej rodine,“ odkázala Merkelová prostredníctvom svojho hovorcu Steffena Seiberta.

Fritz von Weizsäcker (59) bol uznávaným špecialistom na internú medicínu. Jeho otec Richard von Weizsäcker bol v rokoch 1981 – 1984 primátorom Berlína a v rokoch 1984 – 1994 nemeckým spolkovým prezidentom.

Syna exprezidenta von Weizsäckera dobodali nožom počas prednášky

Predpokladaný 57-ročný páchateľ pochádza zo spolkovej krajiny Porýnie-Falcko. Ďalšie údaje o jeho totožnosti alebo motíve činu nie sú známe. Muž bol po násilnom čine hospitalizovaný v psychiatrickej nemocnici pre „akútne psychické ochorenie“, uviedla berlínska prokuratúra.

Vážne zranenia počas útoku utrpel aj 33-ročný policajt, ktorý sa nachádzal v auditóriu mimo služby a snažil sa Weizsäckerovi pomôcť. Podľa informácií polície sa musel podrobiť operácii, jeho zranenia však nie sú život ohrozujúce.

Su Ťij bude brániť Mjanmarsko pred Medzinárodným súdnym dvorom

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem