Jednou vetou

Mexická vláda udelila Trumpovmu zaťovi vysoké štátne vyznamenanie

Americký prezident Donald Trump.

Foto: TASR/AP

Mexická vláda udelila zaťovi amerického prezidenta Donalda Trumpa Jaredovi Kushnerovi, ktorý je zároveň poradcom Bieleho domu, ocenenie Rad aztéckeho orla. Informovala o tom agentúra AP, podľa ktorej je to najvyššie ocenenie, aké môže Mexiko cudziemu štátnemu príslušníkovi udeliť. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Mexické ministerstvo zahraničných vecí v piatok uviedlo, že Kushner si zaslúžil toto ocenenie za svoju prácu na rokovaniach o novej obchodnej dohode medzi USA, Mexikom a Kanadou.

Kushner, do ktorého agendy spadajú americko-mexické záležitosti, povedal, že medzi týmito dvoma krajinami panuje „vysoká úroveň dôvery“.

Merkelová sa stále plánuje stretnúť na summite G20 s Putinom

Americký prezident Donald Trump, kanadský premiér Justin Trudeau a odchádzajúci mexický prezident Enrique Peňa Nieto podpísali v piatok na okraji summitu G20 v Argentíne aktualizovanú dohodu o obchode, ktorá nahradí doterajšiu Severoamerickú dohodu o voľnom obchode (NAFTA).

Kushner „zohral v priebehu celého procesu zásadnú úlohu, prejavujúc rozhodujúcu podporu obchodným rokovaniam… a tak dosiahol uspokojivé výsledky,“ uviedlo ešte v utorok mexické ministerstvo zahraničných vecí. Oznámenie sa v Mexiku stretlo s kritikou.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia