Jednou vetou

Mexické úrady vyšetrujú políciu pre údajné napojenie na drogové gangy

Ilustračné foto

TASR/AP

Úrady v južnom Mexiku v utorok odzbrojili a začali vyšetrovať políciu v kedysi slávnom letovisku Acapulco. Domnievajú sa totiž, že medzi miestnych policajtov sa infiltrovali členovia drogových gangov, píše agentúra AP.

Úrady v mexickom štáte Guerrero vydali zatykač na dvoch hlavných policajných veliteľov v Acapulcu pre obvinenia z vraždy. Ako dodala AP, ide o ďalší úpadok pobrežného mesta, v šesťdesiatych rokoch minulého storočia vyhľadávanom filmovými hviezdami, ktoré sa následne stalo dejiskom bojov súperiacich drogových gangov.

Štátne úrady pristúpili k tomuto opatreniu, pretože mali podozrenie, „že medzi políciu sa infiltrovali zločinecké skupiny“, ako aj pre „úplnú nečinnosť miestnej polície v boji proti zločinu“.

Podozrivým zo šírenia nebezpečnej drogy v Česku je aj žiak základnej školy

Ďalším miestnym policajtom odobrali zbrane i vybavenie a techniku a podrobili ich previerke, dodala vláda. Na poriadok v tomto meste s 800.000 obyvateľmi budú teraz dohliadať vojaci, námorníctvo a príslušníci štátnej polície.

V posledných rokoch je Acapulco dejiskom brutálnej vojny drogových gangov a je zaradené medzi jedno z najnásilnejších miest na svete. Vlani malo Acapulco jeden z najvyšších počtov vrážd na obyvateľa v Mexiku vo svete (103 vrážd na 100.000 obyvateľov).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia