Jednou vetou

Mexiko stiahlo svojho veľvyslanca z Argentíne v súvislosti s krádežou knihy

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Mexiko stiahlo svojho veľvyslanca v Argentíne Óscara Ricarda Valera z krajiny po tom, ako sa údajne pokúsil ukradnúť knihu z kníhkupectva v Buenos Aires, informovala v pondelok agentúra DPA.

Valera údajne zadržali 26. októbra, keď sa pokúšal opustiť kníhkupectvo s knihou, za ktorú nezaplatil. Podľa DPA išlo o biografiu talianskeho spisovateľa a milovníka Giacoma Casanovu.

Riaditeľku školy, ktorá usporiadala cvičný teroristický útok, prepustili

Video zverejnené na webovej stránke Infobae zachytáva muža v bledom obleku a slnečných okuliaroch, ako knihu berie z police a ukrýva do výtlačku novín. Poplašné zariadenie sa v obchode spustilo, keď veľvyslanec opúšťal obchod. Valera nemal pokladničný blok ku knihe, ktorej hodnota bola približne 9,6 eura.

Mexický minister zahraničných vecí Marcelo Ebrard v nedeľu oznámil, že Valerovi „prikázali, aby sa vrátil domov“. Prípad budú vyšetrovať úrady. „Ak sa potvrdí, že video je vierohodné, Valero bude okamžite odvolaný z funkcie,“ uviedol Ebrard na Twitteri.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador v pondelok povedal, že prípad je „poľutovaniahodný“, uviedla agentúra AFP. Prezident však varoval pred vynášaním unáhlených súdov.

FOTO: Začali sa prvé dvojstranné rozhovory Putina so Zelenským

Spisovateľ a dobrodruh Giacomo Casanova, ktorý žil v 18. storočí, bol známy aj ako veľký zvodca a milovník žien.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia