Jednou vetou

Mexiko zažilo ďalšie zemetrasenie. Zasiahlo juhovýchod krajiny

Zemetrasenie v Mexiku si vyžiadalo desiatky obetí. Foto: TASR/AP

Cítili ho obyvatelia v hlavnom meste Mexiko.Mexiko zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie s magnitúdou 6,1. Stalo sa tak iba štyri dni po vážnom zemetrasení, ktoré si v tej istej oblasti vyžiadalo najmenej 298 životov. S odvolaním sa na americkú geologickú službu USGS o tom informovala agentúra AP.

Mexický seizmologický inštitút stanovil magnitúdu posledného zemetrasenia na 6,4, dodala agentúra DPA.
Zemetrasenie zaznamenali v juhomexickom štáte Oaxaca. Otrasy rozkolísali budov, ktoré sa Mexičania pokúšajú opraviť po predchádzajúcom zemetrasení. Cítili ho obyvatelia v hlavnom meste Mexiko. Správy o škodách alebo obetiach neboli bezprostredne známe.

V utorok zasiahlo zmienenú oblasť zemetrasenie s magnitúdou 7,1. Epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Raboso v štáte Puebla, približne 123 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Mexiko. Hypocentrum bolo v hĺbke takmer 53 kilometrov. Okrem metropoly zasiahli otrasy štáty Morelos, Puebla, Mexiko, Guerrero a Oaxaca.

Obe zemetrasenia nastali približne dva týždne po predchádzajúcich otrasoch s magnitúdou 8,1, ktoré si na juhu Mexika vyžiadali 90 mŕtvych.

 

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia