Jednou vetou

Michael Bloomberg sa znovu stal členom Demokratickej strany

Michael Bloomberg

foto: Facebook

Bývalý starosta New York Michael Bloomberg sa v stredu opäť stal členom americkej Demokratickej strany, čím sa vrátil k svojim politickým koreňom a zároveň posilnil špekulácie, že v roku 2020 bude kandidovať za prezidenta Spojených štátov, napísala agentúra Reuters.

Timmermans sa chystá oznámiť kandidatúru na post predsedu eurokomisie

Bloomberg (76) bol dlhoročným demokratom až do roku 2001, keď sa stal členom Republikánskej strany a kandidoval na post starostu najväčšieho amerického mesta New York. V roku 2007 republikánov opustil, pričom vo funkcii starostu New Yorku pôsobil tri funkčné obdobia (2002-2013).

„V kľúčových momentoch americkej histórie slúžila jedna z týchto dvoch strán (Demokratická/Republikánska) ako obranný val proti tým, čo ohrozujú našu ústavu. Pred dvoma rokmi som na zjazde demokratov pred týmito hrozbami varoval. Dnes som sa opäť stal členom Demokratickej strany, v ktorej som bol po väčšinu svojho života, pretože Demokratická strana je tu na to, aby zabezpečovala kontrolné mechanizmy a rovnováhu, ktoré tento národ tak veľmi potrebuje,“ napísal Bloomberg na Instagrame.

Medzinárodne hľadaného člena ETA zadržali na letisku v Madride

Špekulácie, že Bloomerg by sa mohol uchádzať o nomináciu Demokratickej strany na post amerického prezidenta pred voľbami v roku 2020, sa objavili už v júni, keď túto informáciu priniesla televízia CBS New York. Správu o Bloombergovej možnej kandidatúre na post šéfa Bieleho domu priniesol v auguste aj britský denník Guardian.

Miliardár Bloomberg je častým kritikom politiky súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa a pred novembrovými kongresovými voľbami investoval približne 100 miliónov dolárov, aby pomohol demokratom získať väčšinu v Senáte a Snemovni reprezentantov, ktoré v súčasnosti ovládajú republikáni.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia