Jednou vetou

Migranti sa v Lamanšskom prielive pokúsili uniesť nákladnú loď

Ilustračný záber

foto: TASR/AP

Skupina migrantov sa v piatok pokúsila dostať pod kontrolu veľkú nákladnú loď Grande Tema súkromnej talianskej spoločnosti Grimaldi Lines. Loď pred 11 dňami vyplávala z nigérijského mesta Lagos a smerovala do prístavu Tilbury v anglickom grófstve Essex. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Hovorca spoločnosti Grimaldi Paul Kyprianou uviedol, že migranti, ktorí sa pravdepodobne na palubu dostali v Lagose, od posádky pod hrozbou násilia žiadali, aby loď nasmerovala k britskému pobrežiu. Iné požiadavky nemali.

Posádke sa podarilo zamknúť na kapitánskom mostíku a loď má pod kontrolou. Najmenej štyria migranti vyzbrojení potenciálne nebezpečnými predmetmi sa voľne pohybujú po palube.

Španielska vláda ponúkla Katalánsku zmierlivé gestá, demonštrácie to nestlmilo

Pri incidente nebol nikto zranený. Kapitán lode okamžite kontaktoval britskú políciu v grófstve Essex, ktorá prípad rieši ako „únos lode“ a „branie rukojemníka“.

Nákladná kontajnerová loď Grande Thema s registrovanou tonážou 71.543 ton je 236 metrov dlhá a jej domovským prístavom je Palermo na talianskom ostrove Sicília.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia