Jednou vetou

Mladík hrozil streľbou v pražských školách, vraj išlo len o žart

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Česká polícia v pondelok varovala stredné a vysoké školy v Prahe pred možným útokom strelca, pretože policajti zachytili podozrivú komunikáciu na sociálnych sieťach, a nakoniec zistila, že školám sa vyhrážal 16-ročný mladík. Ten vyhlásil, že si všetko vymyslel. Informoval o tom portál Novinky.cz.

„Pražská polícia práve zistila totožnosť páchateľa, ktorý na Twitteri písal o hrozbe streľbou v školách v Prahe. Tvrdí, že išlo o žart. Ďakujem policajtom za výbornú prácu,“ napísal v pondelok takisto na Twitteri český minister vnútra Jan Hamáček.

Najmenej 95 ľudí zabili ozbrojenci v dedine obývanej etnikom Dogonov

Policajti neskôr dodali, že zadržali 16-ročného mladíka. „Policajtom sa priznal a uviedol, že si celú vec vymyslel,“ oznámili.

O prípade informoval popoludní ako prvý Deník N, ktorý sa odvolal na zdroj z polície. Ten tvrdil, že na sociálnych sieťach bola zachytená komunikácia, ktorá obsahovala informácie o útoku na niektorú zo škôl.

České Policajné prezídium na Twitteri vtedy uviedlo, že zaznamenalo vyhrážku streľbou na neurčených českých školách. „Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudeme bližšie špecifikovať,“ dodalo policajné prezídium.

Medzi prijatými policajnými opatreniami bolo aj posilnenie výkonu služby v okolí dotknutých škôl a ich informovanie.
Školy podľa Deníka N zaviedli bezpečnostné opatrenia, čo potvrdil rektor Českej poľnohospodárskej univerzity Petr Sklenička i rektor Karlovej univerzity Tomáš Zima.

VIDEO: Nemecký turista spozoroval pri Makarskej žraloka mako

Spomínaný policajný zdroj v tom čase nekonkretizoval, akej školy sa vyhrážka týka, dodal portál Novinky.cz.

„Pristupujeme k týmto situáciám vždy s úplnou vážnosťou aj napriek tomu, že reálny základ väčšinou nemajú. Nastavené opatrenia sú teda skôr preventívne, akákoľvek panika určite nie je na mieste,“ uviedla ešte popoludní polícia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia