Jednou vetou

Model, ktorý zomrel na predvádzacom móle, bol podľa rodiny zdravý

Ilustračné foto

zdroj : TASR

Brazílsky mužský model Tales Soares zomrel v nemocnici niekoľko hodín po tom, ako sa v sobotu zrútil tvárou dolu na predvádzacie mólo počas Týždňa módy v brazílskom meste Sao Paulo. Jeho príbuzní vyhlásili, že Tales bol určite zdravý.

V pondelok o tom informovali tlačové agentúry DPA a AP. Soares (26) kráčal počas prehliadky oblečenia módnej značky Ocksa, na predvádzacom móle zakopol, stratil rovnováhu a spadol, opísali situáciu vo víkendovom vydaní brazílske noviny Folha de S. Paulo.

Ľudia sledujúci predvádzanie oblečenia si najprv mysleli, že jeho pád je súčasťou prehliadky. Soaresa, ktorý pracoval pod pseudonymom Tales Cotta, previezli do nemocnice, ale lekári ho už nedokázali oživiť a vyhlásili ho za mŕtveho. Príčinu smrti zatiaľ neoznámili.

Holandskí poslanci nechcú v preambule zmlúv o EÚ „čoraz užšie spojenectvo“

Organizátori Týždňa módy v Sao Paule vyjadrili Soaresovej rodine sústrasť. Jeho agent Faelo Ribeiro z modelingovej agentúry All Model povedal pre brazílske noviny O Globo, že Soares tvrdo pracoval na svojom sne stať sa modelom. „Zomrel pri práci, ktorú miloval najviac a o ktorej vždy sníval,“ dodal.

Predstavitelia úradov zdôraznili, že až pitva určí, čo mladíka zabilo. Avšak jeho matka Heloisa Cottaová poprela fámy šíriace sa na sociálnych médiách, že jej 26-ročný syn trpel zdravotnými problémami, napríklad epilepsiou či anorexiou. Jeho sestra zároveň tvrdí, že neužíval drogy. Matka takisto uviedla, že modela pochovajú v pondelok v jeho domovskom brazílskom štáte Minas Gerais.

Môže vás zaujímať

Mark Zuckerberg má osobný majetok v hodnote 100 miliárd dolárov