Jednou vetou

Módnu návrhárku Kate Spade našli mŕtvu v jej newyorskom byte

Katherine Noel Brosnahanová

Foto: TASR/AP

Americkú módnu návrhárku známu pod umeleckým menom Kate Spade našli v utorok mŕtvu v jej newyorskom byte. Informovala o tom tamojšia polícia s tým, že dizajnérka si siahla na život. Návrhárka Katherine Noel Brosnahanová vytvorila značku Kate Spade New York zameriavajúcu sa predovšetkým na dizajn kabeliek, ktoré začala tvoriť v deväťdesiatych rokoch. Postupne do svojho portfólia zahrnula aj oblečenie, posteľnú bielizeň, šperky a voňavky, píše portál spravodajskej televízie Sky news.

Päťdesiatpäťročnú dizajnérku našla v byte na Park Avenue predpoludním miestneho času domáca. Oddelenie polície mesta New York úmrtie návrhárky potvrdilo.

Spade začínala svoju umeleckú kariéru v roku 1986 ako redaktorka odevných doplnkov pre neskôr zrušený magazín Mademoiselle, z ktorého v roku 1991 odišla.
Henryho zdrvená rodina bola u Arcibiskupa
Od roku 1993 sa spolu so svojím manželom začala venovať navrhovaniu kabeliek, vytvorila vlastnú značku a postupne sa ustálila medzi najväčšími menami v americkom odevnom svete. Jej dizajnom dominovali veselé farby a potlač.

Značka Kate Spade New York má viac ako 140 predajní na území Spojených štátov a ďalších 175 po celom svete. Sky News doplnila, že Kate Spade značku v roku 2006 predala, pričom v čase svojho úmrtia sa viac na riadiacej činnosti tejto spoločnosti nepodieľala.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia