Monzúnové dažde si v Bangladéši, Indii a Nepále vyžiadali takmer 40 iobetí

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Najmenej päť ľudí prišlo o život v Bangladéši, ktorý podobne ako okolité štáty Indiu a Nepál zasiahli silné monzúnové dažde. Tie spôsobili záplavy a zosuvy pôdy, informovala v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.

V hornatých oblastiach na juhovýchode krajiny v okresoch Chagračari, Rángámáti a Bándarabán museli úrady evakuovať do bezpečia stovky ľudí.

Počas vojenskej operácie v Afganistane zahynul americký vojak

Dve osoby zomreli v okrese Rángámáti, keď ich domy zaplavilo veľké množstvo bahna, ktoré sa zosunulo z priľahlého kopca v dôsledku silných dažďov trvajúcich už niekoľko dní.

V pohorí Bándarabán vytiahli z rieky telo jedného muža. Ďalší dvaja ľudia prišli o život po zásahu bleskom na severovýchode krajiny.

Len v okrese Rángámáti evakuovali do 131 štátom zriadených príbytkov 1300 ľudí. V Nepále si niekoľkodňové monzúnové dažde vyžiadali už najmenej 27 mŕtvych, 15 ľudí je nezvestných. Záplavy postihli najmä hlavné mesto Káthmandu a východ krajiny.

V Indii postihli záplavy a zosuvy pôdy štát Ásam, kde ohrozujú okolo 870.000 ľudí. Od stredy si vyžiadali najmenej šesť obetí. Rozvodné toky vrátane veľtoku Brahmaputra zaplavili viac ako 1500 dedín.

Oneskorené monzúny spôsobujú suchá na juhu Indie

Môže vás zaujímať

USA zrušia sankcie voči Turecku, ak bude rešpektovať prímerie v Sýrii