Jednou vetou

Muellerovo vyšetrovanie nie je problém Ruska, uviedol Kremeľ

Hovorca ruského prezidenta Vladimíra Putina Dmitrij Peskov

Foto: TASR/AP

Kremeľ vo štvrtok uviedol, že washingtonské vyšetrovanie údajného zasahovania Moskvy do prezidentských volieb v USA v roku 2016 nie je problém Ruska po tom, ako prezident Donald Trump odvolal ministra spravodlivosti Jeffa Sessionsa.

„Toto vyšetrovanie spôsobuje hlavybolenie našim americkým kolegom, s nami to nemá nič spoločné,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v odpovedi na otázku, či odvolanie Sessionsa ovplyvní vyšetrovanie vedené osobitným vyšetrovateľom Robertom Muellerom.

Trump varoval demokratov pred vyšetrovaním jeho kontaktov s Ruskom

„Čo Muellerova komisia doteraz vyprodukovala, to by sotva obstálo v rámci vážneho kritického hodnotenia,“ dodal Peskov. Moskva opakovane popiera obvinenia, že sa snažila ovplyvniť hlasovanie, ktoré dostalo Trumpa do Bieleho domu, pripomína agentúra AFP.

Sessions vyše roka čelil kritike zo strany prezidenta za to, že odmietal zastaviť vyšetrovanie možného prepojenia medzi Ruskom a Trumpovou prezidentskou kampaňou v roku 2016. Trump bývalému ministrovi spravodlivosti vyčítal aj to, že sa pričinil o vymenovanie osobitného vyšetrovateľa Muellera.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia