Jednou vetou

Muž a žena otrávení novičkom manipulovali s touto látkou

Ilustračné foto

TASR/AP

Muž a žena, ktorí sa otrávili novičokom údajne s touto látkou manipulovali. Polícia v rámci pátrania po zdroji kontaminácie uzavrela určité oblasti v mestách Amesbury a Salisbury.

Muž a žena, ktorých našli v sobotu v kritickom stave v britskom meste Amesbury po tom, ako boli vystavení nervovoparalytickej látke typu novičok, manipulovali s kontaminovaným predmetom. Potvrdila to vo štvrtok londýnska Metropolitná polícia.

Počas operácie na záchranu chlapcov z jaskyne zomrel jeden z potápačov

„Po ďalšom testovaní vzoriek odobraných pacientom vieme, že boli vystavení nervovoparalytickej látke pri manipulovaní s kontaminovaným predmetom,“ uviedol Scotland Yard.

Polícia v rámci pátrania po zdroji kontaminácie uzavrela určité oblasti v mestách Amesbury a Salisbury.

Britská protiteroristická polícia, ktorá prevzala vyšetrovanie tohto prípadu, už skôr potvrdila, že 44-ročná žena a 45-ročný muž, ktorých našli v sobotu v kritickom stave v meste Amesbury, boli vystavení nervovoparalytickej látke typu novičok. Podľa médií išlo o Charlieho Rowleyho a Dawn Sturgessovú.

Výbuchy v továrni v Mexiku si vyžiadali najmenej 24 mŕtvych

Ide o rovnakú látku, akou v marci tohto roku otrávili v neďalekom meste Salisbury bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju.

Británia z otravy Skripaľovcov obviňuje Rusko, čo však Moskva popiera. Celá kauza vyvolala vážnu diplomatickú roztržku medzi Ruskom a Západom.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie