Jednou vetou

Muž kúpil celej dedine jedlo, chce tak zblížiť obyvateľov počas pandémie

Ilustračné foto

foto: TASR - Marko Erd

Obyvatelia Denchworthu v piatok dostanú vďaka štedrému darcovi vyprážanú rybu s hranolkami.

Istý muž vo Veľkej Británii kúpil celej dedine, v ktorej žije, jedlo. Chce tak počas pandémie nového koronavírusu svoju komunitu viac zblížiť. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Nemenovaný darca z Denchworthu v grófstve Oxfordshire sa vo svojej misii spojil so Stephenom Davidsonom, ktorý tam vlastní hostinec The Fox Inn. V piatok tak všetci obyvatelia dostanú vyprážanú rybu s hranolkami a diať by sa tak malo podľa plánov aj v priebehu ďalších týždňov, pričom by sa pokrmy mali aj meniť. „Bol pripravený zaplatiť donášku raz týždenne, každému členovi obce. Povedal, že by to tak chcel robiť minimálne 12 týždňov. V závislosti od toho, ako sa to bude vyvíjať, by to mohol zvýšiť na dve týždenne,“ vysvetlil Davidson.

Podľa Davidsona muž nie je častým návštevníkom jeho podniku a nechce byť menovaný, aby sa na neho nesústredila pozornosť. „Myslí si, že ľudia ako on, čo majú šťastie, že sú v ich situácii, by mali urobiť niečo pre svoje komunity, ak je to možné,“ vysvetlil Davidson. Darca chce vraj svojím počinom tiež poukázať na to, „aké dôležité sú hostince pre dedinský život“ a dúfa, že ho budú nasledovať aj ďalší.

V Denchworthe, ktorý sa nachádza blízko mesta Wantage, žije 171 obyvateľov. Jedlo by im podľa Davidsona mala roznášať skupinka dobrovoľníkov, ktorí budú mať na sebe jednorazové rukavice a rúška. On s manželkou bude za prísneho dodržiavania hygienických noriem v hostinci variť obed.

Môže vás zaujímať

GRÓNSKO: Odlomil sa obrovský kus ľadového šelfu