Jednou vetou

Muž na elektrickej kolobežke zomrel po zrážke s kamiónom

foto: presov.sk, zdroj: TASR
Mladý 25-ročný muž na elektrickej kolobežke zomrel v pondelok večer po tom, ako ho v Paríži zrazil kamión. S odvolaním sa na francúzske médiá a políciu o tom v utorok informovala agentúra DPA.

Podľa spravodajskej stanice France Info ide o vôbec prvú smrteľnú nehodu v Paríži, v ktorej figuruje elektrická kolobežka. Mladík, ktorý sa na nej viezol, nerešpektoval, že zmienený kamión mal prednosť v jazde.

Parížska starostka Anne Hidalgová ohlásila ešte minulý týždeň opatrenia, ktoré majú obmedziť používanie elektrických kolobežiek. Povedala, že nehôd s elektrickými kolobežkami v ostatnom čase pribúda. Zavedením obmedzení chce pritom starostka podľa vlastných slov skoncovať s „anarchiou“ v hlavnom meste.

Záplavy v Číne postihli takmer pol druha milióna ľudí

V budúcnosti tak elektrické kolobežky podľa avizovaných obmedzení nebudú môcť parkovať na chodníkoch a ich používanie bude zakázané v parížskych parkoch či záhradách. Už teraz majú pritom v Paríži zakázané jazdiť po chodníkoch.

Elektrické kolobežky sú už pomerne bežným dopravným prostriedkom používaným v centrách mnohých európskych miest. Viaceré spoločnosti pritom ponúkajú prostredníctvom mobilných aplikácií ich prenájom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia