Jednou vetou

Muž obvinený z uzavretia manželstva so 4 ženami priznal vinu

Ilustračné foto

TASR

Američan Michael Middleton, obvinený z uzavretia manželstva so štyrmi ženami, sa v pondelok v štáte New Hampshire priznal k bigamii, ale väzeniu sa vyhne, ak sa nasledujúcich päť rokov bude slušne správať. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Middleton (43) sa v roku 2006 oženil so ženou zo štátu Georgia, v roku 2001 so ženou zo štátu Alabama a v roku 2013 so ženou z New Hampshire. To viedlo k obvineniu z bigamie v New Hampshire, ale podľa súdnych dokumentov uzavrel v roku 2016 aj manželstvo so štvrtou ženou v štáte Kentucky.

Prokuratúra uviedla, že manželstvá zneužil na to, aby sa dostal k majetku žien. Zástupca prokurátora okresu Strafford David Rotman prečítal v pondelok na súde vyhlásenie Middletonovej manželky z New Hampshire, Alicie Grantovej. Tá obvinila Middletona, že ju zmenil zo súcitnej, vrúcnej osoby na ľahostajného človeka, ktorého iní nezaujímajú.

Vo vyhlásení uviedla, že ju „teší“, že Middleton čelí následkom za svoje správanie. „Keď sme sa pred šiestimi rokmi vzali, myslela som si, že som v ňom našla celoživotného partnera, s ktorým budem vedieť zvládnuť svetlé aj tienisté stránky života, ktorého si moje deti budú môcť vážiť,“ napísala Grantová. „Namiesto toho som prežila šesť rokov bolesti a trápenia, pričom som sa pokúšala oslobodiť z tohto väzenia plného jeho klamstiev a manipulácie,“ dodala.

Bezpečnostné zložky rozbili v Moskovskej oblasti bunku IS

Middletona zatkli vo februári v americkom štáte Ohio. Čelí aj obvineniam z domáceho násilia v štáte Maine. V rámci 12-ročného podmienečného trestu musí Middleton podstúpiť skríningy týkajúce sa domáceho týrania a užívania liekov a absolvovať odporúčané poradenstvo alebo programy.

Po pojednávaní dostal Middleton otázku, či svoje konanie ľutuje. Novinárom odpovedal, že po vypočutí obsahu listu cítil voči svojej manželke Grantovej „ľútosť a pochopenie“.

„Bol to dobrý záver,“ povedal. „Dúfam, že v živote a vo všetkom sa pohnem dopredu. Splním všetko, čo mi nariadili,“ dodal muž.

Môže vás zaujímať

Špiónsky škandál: Vyhostenie diplomatov zo SR, Moskva údajne chystá reakciu