Jednou vetou

Muž odsúdený v Taliansku za mafiánske zločiny zadržiaval piatich rukojemníkov

Ilustračná foto.

Foto: TASR

Muž odsúdený za zločiny súvisiace s kalábrijskou mafiánskou skupinou 'Ndrangheta, zadržiaval v pondelok piatich ľudí v budove pošty v severotalianskom meste Reggio Emilia. Informáciu priniesla v pondelok tlačová agentúra ANSA.

Nožom ozbrojený muž dovolil klientom pošty odísť, ako rukojemníkov si však ponechal jej piatich zamestnancov vrátane riaditeľky pobočky. Zadržiaval ich asi sedem hodín. Požadoval pritom rozhovor s talianskym ministrom vnútra Matteom Salvinim.

Incident sa odohrával od 08.30 miestneho času v Pieve Modolena – okrajovej časti mesta Reggio Emilia, približne 72 kilometrov severozápadne od Bologne. Polícia podľa agentúry ANSA zablokovala cesty v okolí pošty a začala s mužom vyjednávať, čo trvalo niekoľko hodín.

V maďarskom Debrecíne začne fungovať prvá miestna potravinová banka

Páchateľ sa okolo 16.30 napokon vzdal a bol vyvedený z budovy príslušníkmi armády, informoval server novín Il Messaggero. Polícia ho identifikovala ako 55-ročného Francisca Amata.

Vyjednávači ho presvedčili, aby sa vzdal vďaka tomu, že apelovali na jeho hlboké katolícke presvedčenie.  Tribunál v meste Reggio Emilia minulú stredu odsúdil viac ako 120 ľudí obvinených zo spolupráce s mafiánskou skupinou ‚Ndrangheta, napísal webový portál denníka The New York Times.

Amato, ktorý dostal 19 rokov väzenia, bol od vynesenia rozsudku na úteku. Počas súdneho procesu bol na slobode na základe kaucie. Vzatím rukojemníkov chcel údajne protestovať proti svojmu odsúdeniu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia