Jednou vetou

Muž ubodal na železničnej stanici v Nemecku 2 ľudí

Ilustračné foto

pixabay.com

Dve obete na životoch si vyžiadal v sobotu útok nožom, ktorého dejiskom bola železničná stanica v západonemeckom meste Iserlohn. Útočník spôsobil smrteľné zranenia 32-ročnej žene a 23-ročnému mužovi, a to pred očami mnohých prítomných cestujúcich a chodcov vrátane približne 20-člennej skupiny svadobčanov, informovala tlačová agentúra DPA.

Podľa vyjadrenia policajného hovorcu doterajšie zistenia „nemôžu viesť k inému záveru, než že ide o čin súvisiaci so vzťahmi“. Predpokladaného páchateľa vo veku 43 rokov zadržali v popoludňajších hodinách priamo na mieste činu, pričom nekládol odpor. Staničnú budovu, ako aj priľahlé nástupište po incidente uzavreli, premávka vlakov však nebola prerušená.

Najnovší prípad hlásili z Nemecka po tom, ako v uplynulých týždňoch vyvolali rozruch iné dva násilné činy na tamojších železničných staniciach.

V Kábule otriasol výbuch sobášnou sieňou

Vo Frankfurte nad Mohanom zahynul 29. júla osemročný chlapec, keď ho prítomný muž sotil pred prichádzajúci vlak. Predpokladaný páchateľ – 40-ročný Eritrejčan žijúci vo Švajčiarsku – sa podľa polície zrejme podroboval psychiatrickej liečbe.

Ešte 20. júla prišla tým istým spôsobom o život 34-ročná žena v meste Voerde, ktorá 28-ročného útočníka nepoznala, pripomenula agentúra AP.

Môže vás zaujímať

Tokio hlási najviac nových prípadov od mája, India prekročila 600-tisíc infikovaných