Jednou vetou

Na americkej strane hranice s Mexikom zatkli 42 migrantov

Mexickí policajti sa szažia zabrániť prieniku skupiny migrantov do USA na hraničnom priechode Chaparral v Tijuane v Mexiku v nedeľu 25. novembra 2018

foto: TASR/AP

Príslušníci Pohraničnej stráže Spojených štátov (USBP) zatkli 42 stredoamerických migrantov, ktorí prekročili hranicu krajiny z Mexika. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na informácie z pohraničnej stráže.

„Hranice prekročilo 42 ľudí, ktorí boli zatknutí,“ povedal Rodney Scott, šéf úradu pohraničnej stráže v meste San Diego v štáte Kalifornia. Priznal však, že cez hranicu sa podarilo dostať väčšiemu počtu ľudí. Väčšina zatknutých boli muži.

USA opäť otvorili priechod s Mexikom po zásahu voči migrantom

Skupina asi 500 migrantov sa v nedeľu pokúsila preniknúť cez hranice na územie USA, čo si vyžiadalo dočasné uzavretie hraničného priechodu pri San Diegu, informoval webový portál stanice CNN. Americké úrady použili na rozohnanie migrantov slzotvorný plyn.

Mexiko vyhlásilo, že migrantov, ktorí sa pokúsili „násilne“ prekročiť hranicu z mexického mesta Tijuana do Kalifornie, okamžite deportuje. Smerom k hraniciam Spojených štátov sa v októbri zo stredoamerických krajín vydalo v rôznych skupinách okolo 9000 ľudí. Veľká časť z nich sa nachádza v mexickom meste Tijuana ležiacom blízko hraníc s USA.

Vedenie mesta vo štvrtok oznámilo, že požiadalo o pomoc Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA).

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia