Jednou vetou

Na diaľnici pri Litovli sa autobus plný detí zrazil s nákladným autom

Nehoda na diaľnici pri Litovli si vyžiadala zásah hasičov

foto: HZS Olomouckého kraje

Na diaľnici D35 pri meste Litovel v Olomouckom kraji sa v utorok popoludní zrazil autobus plný malých detí s nákladným autom. Zranených je 18 osôb vrátane vodiča, ktorý je vo vážnom stave. Informoval o tom portál Novinky.cz.

aktualizované: 18:04

Polícia z dôvodu vyšetrovania uzavrela diaľnicu v smere na mesto Mohelnice. V autobuse cestovali malí futbalisti vo veku okolo desať rokov. Nehoda sa stala, keď vodič autobusu narazil zozadu do kamióna.

Vodič zostal v autobuse zaklinený, hasiči ho preto museli vyťahovať a následne ho odovzdali záchrannej službe. Tá ho vrtuľníkom previezla do nemocnice, oznámil hovorca hasičov Zdeněk Hošák.

Chodec po zrážke s nákladným autom zraneniam podľahol

Zranení sú predovšetkým medzi neplnoletými pasažiermi, ide o ľahké až stredne ťažké zranenia. Hovorca upozornil, že konečné číslo môže byť vyššie. Na mieste práve pre veľký počet zranení pôsobí aj krízový intervent hasičskej služby, dodal Hošák.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Jiřiny Vybíhalovej sa nehoda stala v smere z Olomouca na mesto Mohelnice na 253. kilometri, dodal portál Novinky.cz.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia