Jednou vetou

Na dublinskom letisku zatkli muža, ktorý sa pokúšal dobehnúť lietadlo

Ilustračné foto

foto: TASR

Na letisku v Dubline zatkli vo štvrtok mladého Íra, ktorý vbehol na letiskovú plochu a v snahe nezmeškať svoj let sa pokúšal zastaviť rozbiehajúce sa lietadlo.

Svedkovia podľa agentúry AP uviedli, že mužovi-dvadsiatnikovi sa podarilo prekonať dvere a utekal smerom k lietadlu spoločnosti Ryanair, ktoré sa práve chystalo odletieť do Amsterdamu. Kričal „Počkať!“ tesne predtým, než ho spacifikovali zamestnanci Ryanairu, ktorí ho odovzdali írskej polícií.

K incidentu došlo okolo 07.00 h miestneho času (06.00 h SELČ), pričom zadržaným bol 23-ročný Patrick Kehoe.
Podľa vedenia letiska Kehoe začal byť viditeľne rozrušený po tom, ako na letisko aj s istou ženou dorazil prineskoro na to, aby svoj let stihol. Následne si prekliesnil cestu až k odbavovacej ploche a snažil sa lietadlo zastaviť.

Bezpečnostné sily zabili v Mósule najmenej 18 teroristov IS

Okresný súd v Dubline Kehoeho neskôr obvinil z trestného činu poškodenia zámku na dverách. Následne ho – až do novembrového súdneho konania – prepustili na kauciu. Keď vychádzal z budovy súdu, stihol ešte počastovať novinárov nadávkami. Následne sa ich snažil udrieť svojou batožinou, potom si stiahol nohavice a okoloidúcim ukázal zadok.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia