Jednou vetou

Na Filipínach zastrelili už tretieho katolíckeho kňaza za šesť mesiacov

Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu večer v kaplnke na severe Filipín katolíckeho kňaza, ktorý sa pripravoval na odslúženie omše. Ide už o tretieho zabitého katolíckeho kňaza v priebehu šiestich mesiacov, informovala v pondelok polícia.

Duchovný Richmond Nilo (44) bol za oltárom v kaplnke v meste Zaragoza, 96 kilometrov severne od Manily, keď ho zastrelili cez okno štyrmi výstrelmi neidentifikovaní ozbrojenci.

K útoku došlo takmer týždeň po tom, ako iného kňaza postrelili v meste Calamba v provincii Laguna, južne od Manily. Nilo je tretím katolíckym kňazom zabitým na Filipínach od decembra 2017, uviedla Konferencia katolíckych biskupov Filipín (CBCP).

Prokurátor v prípade zabitia Filipínca pochybil

Policajný šéf Oscar Albayalde odsúdil tieto vraždy, ale zdôraznil, že tieto prípady spolu nesúvisia a nepredstavujú nejakú schému útokov na katolíckych kňazov na Filipínach.

Hovorca prezidenta Harry Roque povedal, že vláda vyjadruje „znepokojenie“ nad týmito vraždami„, pretože keď zabijete kňaza, neporušujete len právo na život, ale aj právo na slobodu vierovyznania“.

Filipíny sú prevažne rímskokatolícka krajina – ku katolíckej viere sa tam hlási viac ako 80 percent zo 100 miliónov obyvateľov, dodáva agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia