Jednou vetou

Na juhovýchode USA spustošili búrky a tornáda mnohé oblasti

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Silné búrky sprevádzané tornádami spustošili v pondelok, deň pred začiatkom astronomickej jari, večer mnohé oblasti na juhovýchode USA. Najväčšie škody boli zaznamenané v štáte Alabama, informovala agentúra AP.

Tornádo sa okrem iného prehnalo kampusom univerzity v meste Jacksonville. Podľa miestnej polície vyzerá areál univerzity i mesto „ako vojnová zóna“. Meteorológovia varovali, že búrky spolu s tornádami, vetrom a krúpami veľkosti tenisových loptičiek by mohli ohroziť viac ako 29 miliónov ľudí.

V mnohých mestách na severe Alabamy došlo k výpadkom dodávok elektrickej energie. Národná meteorologická služba (NWS) v Huntsville hlásila v tejto oblasti najmenej tri potvrdené tornáda. Prírodný živel tam poškodil desiatky domov. Niektoré cesty museli byť uzavreté kvôli popadaným elektrickým vedeniam alebo stromom.Pre časť severnej Alabamy a juhu štátu Tennessee bola v pondelok večer miestneho času stále v platnosti výstraha pred tornádami. Vyučovanie v mnohých školách bolo ukončené skôr, aby sa študenti a zamestnanci mohli dostať domov ešte pred príchodom búrok.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem