Jednou vetou

Údajne jeden mŕtvy pri streľbe na juhu Francúzska – aktualizované

Ilustračné foto

TASR/AP

Muž, ktorý v supermarkete v juhofrancúzskom meste Trebes zadržiava niekoľkých rukojemníkov, sa prihlásil k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS). Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia Sky News.

aktualizované: 12:55

Starosta Trebes Eric Menassi medzičasom uviedol, že v súčasnosti ozbrojenec zadržiava v supermarkete len jedného rukojemníka. Má ísť o policajta.

Podľa predstaviteľa francúzskych policajných odborov muž v supermarkete v Trebes zavraždil najmenej jednu osobu.

Pravdepodobne ten istý muž ešte pred útokom v Trebes strieľal v neďalekom meste Carcassone na skupinu policajtov, pričom jedného z nich postrelil.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyslal do Trebes ministra vnútra.

Svedkovia počuli streľbu v supermarkete

Francúzska polícia zasahuje v juhofrancúzskom meste Trebes, kde sa v jednom zo supermarketov zabarikádoval ozbrojený muž a pravdepodobne zadržiava rukojemníkov. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie francúzskej polície.

Svedkovia incidentu uviedli, že počuli streľbu. Verejnoprávna televízia FranceInfo uviedla, že v supermarkete v Trebes sa zabarikádoval ozbrojený muž.

Neznámy muž v neďalekom meste Carcassone predtým strieľal na skupinu policajtov, pričom jedného zranil, povedal pre televíziu BFMTV predstaviteľ policajných odborov Yves Lefebvre. Zatiaľ nie je jasné, či oba incidenty navzájom súvisia.

Môže vás zaujímať

Loď Crew Dragon sa úspešne vrátila na Zem