Jednou vetou

Na Kryme je delegácia poslancov krajinských parlamentov zvolených za AfD

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Poslanci krajinských parlamentov za pravicovú stranu Alternatívna pre Nemecko (AfD) pricestovali v sobotu do mesta Simferopol na Krymskom polostrove, kde chcú s miestnymi zákonodarcami diskutovať o možnostiach zrušenia sankcií uvalených na Rusko a uznania tohto územia za ruské.

Informovala o tom agentúra Interfax. Citovala tiež vyhlásenie predsedu autonómnej samosprávy etnických Nemcov, Jurija Gempeľa, podľa ktorého je záujem o rozvoj obchodných vzťahov medzi Nemeckom a Krymom.

Gempeľ, ktorý je aj poslancom krymského parlamentu, spresnil, že na Krym pricestovala z Nemecka deväťčlenná delegácia pozostávajúca z poslancov krajinských parlamentov Berlína, Brandenburska a Severného Porýnia-Vestfálska. Ich návšteva potrvá do 9. februára.

Gempeľ pre Interfax uviedol, že návšteva nemeckých regionálnych poslancov je pre Krym veľmi dôležitá a vyjadril presvedčenie, že už na jeseň tohto roku by na polostrov mohli zavítať aj poslanci nemeckého Spolkového snemu zvolení za AfD.

Na základe výsledkov parlamentných volieb, ktoré sa v Nemecku konali v septembri 2017, vytvorila AfD tretiu najväčšiu frakciu.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia