Jednou vetou

Na letisku v Bruseli sa končí štrajk nakladačov batožiny

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Predstavitelia spoločnosti Aviapartner a odborári zastupujúci pracovníkov zodpovedných za manipuláciu s batožinou na letisku v belgickom Bruseli uzavreli v stredu dohodu o ukončení ich šesťdňového štrajku. Informovala o tom agentúra AP.

Štrajk zamestnancov spoločnosti Aviapartner zodpovedných za manipuláciu s batožinou, ktorý sa začal vo štvrtok večer pred začiatkom jesennej dovolenkovej sezóny, odborári vopred neohlásili.

Dotkol sa celkove 29 aerolínií vrátane ČSA, Ryanair, KLM, EasyJet, Etihad Airways, SAS, Turkish Airlines, Iberia či British Airways.

Útočník, ktorý napadol nožom utečencov, dostal päť rokov

Zrušených bolo zhruba 960 letov, čo pocítilo približne 115.000 pasažierov. Niektoré lety presmerovali na okolité letiská.

Najväčšej belgickej leteckej spoločnosti Brussels Airlines sa predmetný štrajk nedotkol, pretože na nakladanie a vykladanie batožiny využíva iného prevádzkovateľa.

Dôvodom prerušenia práce zamestnancov spoločnosti Aviapartner je znižovanie početného stavu pracovníkov a z toho vyplývajúci zvýšený tlak na ich pracovný výkon.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia