Jednou vetou

Na lietadlovej lodi Charles de Gaulle má koronavírus 668 námorníkov

Ilustračné foto

foto: TASR

Plavidlo sa momentálne nachádza v karanténe.

Na francúzskej lietadlovej lodi Charles de Gaulle sa koronavírusom nakazila tretina posádky. Informovalo o tom francúzske námorníctvo. Podľa ich údajov nákazu potvrdili u 668 z celkovo takmer 2 000 námorníkov. Loď sa vrátila predčasne z manévrov v Atlantiku a zakotvila vo francúzskom prístave Toulon. Dvadsať námorníkov previezli do nemocnice, jeden z nich sa nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Celkový počet nakazených ešte pravdepodobne stúpne, keďže na 30 percent výsledkov testov sa ešte len čaká. Francúzske námorné sily teraz zisťujú, ako je možné, že sa vírusom nakazilo toľko členov posádky. Plavidlo sa momentálne nachádza v karanténe. Do Francúzska sa vrátilo minulý týždeň s desaťdňovým predstihom po tom, čo sa u niektorých námorníkov objavili príznaky ochorenia.

Začiatkom apríla sa koronavírusom nakazilo aj takmer 600 námorníkov na americkej lietadlovej lodi USS Theodore Roosevelt v západnom Tichomorí. Jeden námorník neskôr infekcii podľahol.

Koronavírus vo Francúzsku potvrdili už u viac než 134-tisíc ľudí a 17 167 osôb mu podľahlo. Francúzsko v súvislosti s pandémiou zaviedlo veľmi prísne obmedzenia, ktoré prezident Emmanuel Macron predĺžil až do 11 mája.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia