Jednou vetou

Na otravu alkoholom zomrelo v Indii šesť ľudí: 20 sú v nemocnici

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Najmenej šesť ľudí v severoindickom štáte Uttarpradéš zomrelo a 20 ďalších bolo hospitalizovaných po užití nelegálne vyrobeného alkoholu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na utorňajšie vyhlásenie polície a miestnych predstaviteľov.

Obyvatelia vidieka – väčšinou chudobní roľníci a robotníci – sa alkoholom otrávili v pondelok večer v jednej z dedín okresu Bárábankí.

Alkohol získali od tamojšieho dodávateľa, ktorého polícia medzičasom zatkla, uviedol šéf okresnej polície.

„Mnohí z mužov, ktorí vypili tento alkohol, začali mať akútne bolesti brucha,“ uviedol v telefonickom rozhovore jeden zo zástupcov miestnych úradov. Dodal, že na intoxikáciu alkoholom zomrelo šesť ľudí – štyria z nich boli príbuzní. Niektoré hospitalizované osoby sú podľa jeho slov vo vážnom stave.

Cyklistu pod vplyvom alkoholu zachytil v Handlovej vlak

Predseda vlády štátu Uttarpradéš Jogí Áditjanáth nariadil v tejto veci vyšetrovanie. Pre zanedbanie svojich povinností prišlo o prácu i niekoľko úradníkov.

Obchod s nelegálne vyrobeným alkoholom v Indii prekvitá, pretože je omnoho lacnejší než priemyselne vyrábaný destilát, vysvetľuje DPA.

Podľa vládnych zdrojov zomrie v Indii na následky užívania nelegálneho alkoholu každý rok približne 1000 ľudí, pochádzajúcich väčšinou z najchudobnejších vrstiev spoločnosti.

Vo februári sa obeťami konzumácie nelegálne vyrobeného alkoholu stalo 151 ľudí – väčšinou išlo o robotníkov z čajových plantáží.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia