Jednou vetou

Na pašovanie kontrabandu do väzníc používali podľa Sky News v Británii mŕtve potkany

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Zločinci v Británii sa snažia do väzníc prepašovať drogy, mobilné telefóny a iný kontraband v telách mŕtvych potkanov. Informovala o tom v pondelok spravodajská televízia Sky News.

Tri mŕtve hlodavce boli nájdené vo vnútornom okruhu väznice Guys Marsh pri meste Shaftesbury v anglickom grófstve Dorset.

Príslušníci väzenskej stráže potkanom otvorili brušnú dutinu po tom, ako na nej zbadali stehy. Následne zistili, že ich vnútorné orgány niekto nahradil piatimi mobilnými telefónmi s nabíjačkami, tromi SIM kartami, cigaretovými papierikmi a drogami – vrátane syntetickej marihuany a kanabisu.

Podľa vyjadrenia britského ministerstva spravodlivosti niekto potkany prehodil cez plot tak, aby si ich väzni mohli nenápadne prevziať.

Ruský zákonodarca navrhuje po Muellerovej správe „reštart“ vo vzťahoch s USA

Námestník ministra spravodlivosti Roderick Stewart na margo tejto udalosti vyhlásil, že „tento objav nám ukazuje, kam až sú zločinci schopní zájsť, aby do väzení prepašovali drogy, a podčiarkuje dôležitosť našej snahy o zvýšenie bezpečnosti (väzníc)“.

Za rok 2018 bolo vo väzeniach v Anglicku a vo Walese evidovaných 13.119 prípadov nájdenia narkotík, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu roku nárast o 15 percent.V minulosti sa zločinci snažili prepašovať kontraband do britských väzníc aj pomocou tenisových loptičiek a holubov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia