Jednou vetou

Na podozrivých z terorizmu v Holandsku vydali zatykače

Ilustračné foto

foto: TASR

Veľké množstvo surovín vhodných na výrobu náloží sa našlo pri domových prehliadkach v bydliskách podozrivých z prípravy teroristického útoku zadržaných vo štvrtok v Holandsku.

Informáciu priniesla tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na prokuratúru v Rotterdame. V bytoch sa našlo aj 100 kg umelého hnojiva, ktoré malo možno poslúžiť na výrobu autobomby. Na siedmich mužov vo veku 21-34 rokov, ktorí mali pripravovať veľký teroristický útok, vydal príslušný sudca zatykače.

Všetkých podozrivých zadržali špeciálne policajné komandá v mestách Arnhem a Weert po niekoľkomesačnom vyšetrovaní. Pri operácii zaistili najmenej päť strelných zbraní a skonfiškovali viaceré motorové vozidlá vrátane mikrobusu s francúzskym evidenčným číslom.

Pápež zbavil úradu čilského pedofilného kňaza Karadimu

Cieľom skupiny, na ktorej čele stál 34-ročný muž Iračan žijúci v Arnheme, bolo údajne uskutočniť teroristický útok na bližšie nešpecifikovanom podujatí s čo najväčším počtom obetí.

Podobne ako spomínaný Iračan, ktorého vlani odsúdili na dva roky väzenia za úsilie pripojiť sa k džihádistom z Islamského štátu, boli v minulosti za podobné aktivity trestaní aj ďalší dvaja zo zadržaných.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia