Jednou vetou

Na Pražskom hrade sa koná večierok pri príležitosti inaugurácie Zemana

Miloš Zeman

Foto: TASR/AP

Okolo tisíc podporovateľov českého prezidenta Miloša Zemana sa v stredu zišlo na Pražskom hrade pri príležitosti jeho inaugurácie. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Miloš Zeman v Španielskej sále Pražského hradu, kde sa večierok koná, predniesol krátky prejav. Vo videu z tohto prejavu, ktoré sa objavilo na Facebooku, sa Zeman vrátil k nedávnemu udeľovaniu filmových cien Český lev. Tam sa časť umelcov postavila proti jeho kritike Českej televízie, ktorú vyslovil vo svojom inauguračnom prejave.

„Pred niekoľkými dňami sa konal Český lev. A akýsi režisér vykríkol na poslucháčov: Nevoľte Zemana! Chcel by som mu odkázať, že jeho čas pominul. A náš čas nastal,“ uviedol Zeman. Potom poprial prítomným krásny zážitok z hudby. „Nemusíme sa obávať toho, čo nám prinesie budúcnosť. Budúcnosť je na päť rokov naša,“ dodal prezident smerom k hosťom.

Na Pražský hrad mala podľa organizátorov doraziť okrem iných aj speváčka Helena Vondráčková, či speváci Václav Neckář a Daniel Hůlka, ktorý Zemanovi rovnako ako pred piatimi rokmi zaspieval po jeho zvolení českú hymnu.

V stredu večer sa na pražskom Václavskom námestí zišlo na plánovanej demonštrácii aj niekoľko tisíc odporcov Miloša Zemana, kritizujúcich predovšetkým prezidentove útoky na novinárov.

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď