Jednou vetou

Na tragickú streľbu v Liege reagovali Macron i Mayová

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a britská premiérka Theresa Mayová.

Foto: TASR/AP

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a britská premiérka Theresa Mayová vyslovili svoju sústrasť Belgicku po utorňajšej streľbe v meste Liege, ktorá si vyžiadala životy troch ľudí, píše agentúra DPA.

„Chcem venovať sústrasť a solidaritu francúzskeho ľudu našim belgickým susedom,“ povedal Macron po summite o Líbyi v Paríži.

„Moje myšlienky sú s obeťami dnešného zbabelého útoku v Belgicku a s ich smútiacimi rodinami,“ napísala premiérka Mayová na Twitteri. Dodala: „Spojené kráľovstvo rozhodne stojí proti teroru po boku nášho belgického spojenca.“

Páchateľ útoku v Liege bol na niekoľko hodín na priepustke z väzenia

Páchateľ útoku, ktorý sa odohral v utorok dopoludnia v belgickom meste Liege a pri ktorom zahynuli dve policajtky a jeden mladý muž, je 36-ročný Belgičan Benjamin Herman, ktorý v čase útoku využíval možnosť dočasného prepustenia z nápravnovýchovného zariadenia.

Podľa belgickej televíznej stanice RTBF, ktorá sleduje vývoj udalostí v Liege, došlo k incidentu na ulici Boulevard d’Avroy v čase, keď páchateľ, pôvodom z mesta Rochefort vo Valónsku, bol na niekoľko hodín prepustený z väzenia, aby sa zúčastnil „reklasifikácie“. K čomu už nedošlo. Ešte pred násilnými udalosťami v Liege sa počas noci dopustil menšieho zločinu v susednej provincii Luxembursko.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia