Jednou vetou

Na východe Ukrajiny pri výbuchu míny zahynuli traja školáci

Ilustračné foto

TASR

Traja školáci prišli o život na východe Ukrajiny pri výbuchu míny v oblasti, kde došlo k ťažkým bojom medzi separatistami a ukrajinskými jednotkami. S odvolaním sa na miestnych separatistických predstaviteľov o tom v nedeľu informovala agentúra Reuters.

 Všetky obete – chlapci vo veku 13 až 15 rokov – navštevovali rovnakú školu v meste Horlivka, ktoré ovládajú separatistické sily, napísal v príspevku na sociálnych sieťach starosta tohto mesta Ivan Prichodko. Dodal, že pri výbuchu utrpel zranenia ďalší školák vo veku 10 rokov, ktorého v nemocnici neskôr ošetrili.

Denis Pušilin, dočasný líder samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR), kde sa nachádza aj Horlivka, vydal vyhlásenie, v ktorom smrť chlapcov potvrdil.

V Iráne rozhodli o treste smrti v prípade trestného činu korupcie

Boje na východe Ukrajiny medzi separatistickými silami podporovanými Moskvou a ozbrojenými silami lojálnymi prozápadnej ukrajinskej vláde v Kyjeve vypukli v roku 2014. Napriek prímeriu, ktoré sprostredkovalo medzinárodné spoločenstvo, v oblasti často dochádza k prepuknutiu bojov so stratami na životoch, dodáva Reuters.

Môže vás zaujímať

Začal sa proces s 20 Saudskoarabmi obvinenými z vraždy Džamála Chášakdžího