Jednou vetou

Na železničnej stanici v Bruseli sa strieľalo

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Výstrel vyvolal v stredu podvečer na krátko na bruselskej železničnej stanici Bruxelles-Midi paniku a vynútil si zatvorenie dvoch tamojších nástupíšť. S odvolaním sa na bruselskú políciu o tom informovala agentúra AP.

Ľudia začali podľa správ miestnych médií zo stanice utekať po tom, ako začuli zvláštny hluk. Železnice uviedli, že na miesto okamžite dorazila polícia a časť stanice uzavrela, aby ju mohla dôkladne preskúmať. Pri incidente nikto neutrpel zranenia.

Bruselská polícia podľa agentúry AP informovala, že bezpečnostná kamera na stanici zachytila podozrivú osobu, ktorá vystrelila zo zbrane do zeme a následne zo stanice ušla. Polícia po podozrivom pátra.

Hovorkyňa belgickej polície agentúre DPA povedala, že neprístupná je momentálne len malá časť stanice a vlaky premávajú bez obmedzení. Železničná stanica Bruxelles-Midi patrí k najväčším v Bruseli.

Belgická polícia i bezpečnostné zložky sú od predvlaňajších samovražedných bombových útokov stále vo vysokom počte prítomné na hlavných železničných staniciach v krajine. Útoky na bruselskom letisku Zaventem a na stanici metra Maelbeek z 22. marca 2016 si vyžiadali 32 mŕtvych a vyše 300 zranených.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia