Jednou vetou

Najbohatší muž Dánska prišiel počas útokov na Srí Lanke o tri deti

Na archívnej snímke z 27. mája 2018 dánsky miliardár Anders Holch-Povlsen a jeho manželka Anne Holchová-Povlsenová prichádzajú na narodeniny dánskeho korunného princa Frederika v Kodani

foto: TASR/AP

O tri zo svojich štyroch detí prišiel počas nedeľných útokov na Srí Lanke Anders Holch Povlsen - majiteľ odevnej spoločnosti Bestseller a pravdepodobne najbohatší muž Dánska. S odvolaním sa na pondelkové vyhlásenie hovorcu spoločnosti o tom informovala agentúra AFP.

„Potvrdzujem, že tri deti zahynuli,“ vyhlásil hovorca firmy Bestseller Jesper Stubkier, ktorý vzhľadom na „zachovanie súkromia“ Povlsenovej rodiny odmietol poskytnúť podrobnejšie informácie.

Pápež v požehnaní Mestu a svetu odsúdil útoky na Srí Lanke

Dánsky miliardár sa na Srí Lanke nachádzal so svojou ženou Anne a so svojimi štyrmi deťmi v čase, kedy krajinu postihla séria výbuchov, ktoré si vyžiadali najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených.

Výbuchy sa odohrali v troch luxusných hoteloch (v mestách Kolombo a blízkom okolí) a troch katolíckych kostoloch v metropole a v mestách Negombo a Batticaloa. Bomby explodovali aj na dvoch ďalších miestach v Kolombe.

Polícia objavila na Srí Lanke ďalšiu bombovú nálož a detonátory

Medzi zabitými je podľa srílanskej vlády najmenej 27 cudzincov. Mali by byť medzi nimi niekoľkí Američania. O smrti svojich občanov v útokoch informovali aj Británia, India, Čína, Japonsko a Portugalsko.

Okrem spomínaných útokov sa ďalší samovražedný útočník odpálil počas razie v dome, v ktorom sa nachádzali podozriví, pri čom zahynuli traja policajti.

Môže vás zaujímať

Airbus postaví prvú medziplanetárnu nákladnú loď