Jednou vetou

Najlacnejšie dovolenky. Prehrabali sme ponuky v najznámejších lokalitách

Dokážete si predstaviť ísť na dovolenku za málo peňatí a ešte si aj úžiť luxus? Dá sa to!

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Chcete sa dopraviť do slnečnej, oddychovej destinácie pri mori, ale netúžite pri tom roztrieskať všetky úspory? Možno si svoju tohtoročnú dovolenku vyberiete aj s našou pomocou. Pozreli sme sa na najvyhľadávanejšie destinácie, kam najradšej chodia Slováci dovolenkovať. Rozdelili sme ich podľa dopravy, ktorý na dovolenku zvolíte. Pri cestovaní autom sa výsledná cena môže líšiť v závislosti od spotreby auta, trasy a diaľničných poplatkov.

Kúpanie s deťmi – jazero alebo bazén?

Nikdy si nezabúdajte overiť, či je daná stránka dôveryhodná. Vo vyhľadávači skúste nájsť zopár recenzií, tie veľa napovedia. Relevantní sprostredkovatelia zliav budú vždy jednať profesionálne a opýtajte sa známych, či ich niekto nepozná. Skúste možno „hodiť“ status na sociálnu sieť a anketu máte na svete, podľa zistení sa rozhodnete. Všeobecne sa odporúča používať slovenské stránky a také, ktorým naozaj rozumiete, aby ste si neobjednali niečo, čo naozaj nechcete. A zároveň vám to nevyžmýka zbytočne peňaženku…

Všetko o poplatkoch, keď idete autom do Chorvátska

Naše sliedenie

Pozreli sme na ceny ubytovania v najobľúbenejších letných destináciách – v Chorvátsku, Taliansku, Španielsku, Grécku, Francúzsku, Egypte, Bulharsku, Tunisku a na krásnom maďarskom Balatóne.

Ubytovanie: Hľadali sme najlacnejšiu alternatívu pre dvojicu cestovateľov na sedem dní (čiže šesť nocí) v hoteli pri pláži. Ako dátum dovolenky sme si vybrali začiatok augusta. Treba však pripomenúť, že pri niektorých sme brali do úvahy len cenu ubytovania, keďže cena za dopravu autom môže byť rozdielna (spotreba auta, trasa, poplatky za diaľnice, mýto).

Letecký zájazd: Zároveň pri jednotlivých krajinách vyberáme najlacnejšie letecké ponuky cestovných agentúr. Ich ceny sa však takisto môžu navýšiť a to napríklad platbami za poistenie.

Komu hrozí dehydratácia a ako sa jej vyhnúť

Francúzsko

Ubytovanie bez dopravy:
Domovina najnovších majstrov sveta vo futbale, ponúka ubytovanie pri mori už od 199 € pre dve osoby na šesť nocí.

Letecký zájazd:
Nami nájdené zájazdy z ponúk cestovných agentúr k pobrežiu tejto krajiny nemožno zaradiť do kategórie „lacné“, keďže vychádzajú nad 1.200 €. Dostupnejšie ponuky treba hľadať s väčším časovým predstihom a sledovať prípadné akcie.

Neobmedzená dovolenka? Brnianskej firme sa tento benefit osvedčil

Poklad francúzskej Normandie, foto: pixabay.com

Tunisko

Ubytovanie bez dopravy:
Severoafrická dovolenková destinácia – Tunisko, je jednou z krajín, na ktoré nedajú jej pravidelní návštevníci dopustiť. Podľa našich zistení by vás ubytovanie na šesť nocí pre dve osoby mohlo s trochou šťastia vyjsť na 180 €.

Letecký zájazd:
Cestovné agentúry ponúkajú letecké zájazdy do Tuniska v cene od 796 € pre dvoch dospelých výletníkov. Počítať môžete so stravovaním all inclusive – raňajkami, obedmi a večerami formou bufetu.

Kam sa vybrali dovolenkovať naše hviezdy?

Vodopády v severoafrickom Tunisku, foto: pixabay.com

Taliansko

Stredozemné more, ktoré bolo celé stovky rokov epicentrom dejín, môžete spoznávať aj skrz krásne talianske pláže.

Ubytovanie bez dopravy:
Samotné ubytovanie by za našich podmienok vyšlo na rovných 180 €. Čo nie je zlé, ale napriek tomu ide o druhú najdrahšiu z nami skúmaných možností spolu s Tuniskom.

Letecký zájazd:
Čo sa týka leteckých zájazdov k talianskemu moru, dve dospelé osoby si dovolenku na osem dní užijú za 1.045 €, bohužiaľ, bez stravy.

Festivalová sezóna je tu! Poradíme vám, ako si ju užiť čo najlepšie

Azúrové pláže Talianska, foto: pixabay.com

Chorvátsko

Ubytovanie bez dopravy:
„Slovenské more“ v neďalekom Chorvátsku privíta aj tento rok davy našich krajanov. Najlacnejšia alternatíva, ktorú sme našli podľa nami zadaných podmienok, bola veľmi sympatická. Hotel len 23 kilometrov od mesta Rijeka by nás stál 168 €.

Letecký zájazd:
Dovolenka pre dve dospelé osoby, s individuálnym stravovaním vás v Chorvátsku vyjde podľa cestovných agentúr na asi 866 €.

Západ Slnka nad Chorvátskom, foto: pixabay.com

Trápia vás štípance od komárov? Skúste tieto domáce recepty

Balatón (Maďarsko)

Ubytovanie bez dopravy:
Pri návšteve jazera Balatón, letnej destinácie našich južných susedov, máte hneď dve alternatívy. Buď sa rozhodnete ubytovať kúsok od jazera (približne 10 kilometrov), napríklad v mestečku Veszprém, alebo vyhľadáte hotel priamo na pobreží.

Ceny vo väčšej vzdialenosti od jazera sa pohybujú už od 138 € na šesť nocí pre dve osoby. Za hotel pri pobreží si zaplatíte o málo viac – najlacnejšia alternatíva stojí 162 €.

Krásy Balatónu, foto: pixabay.com | Pixabay.com

Grécko

Ubytovanie bez dopravy:
Kolíska antickej civilizácie ponúka okrem historického vyžitia pre fanúšikov legendárnych mestských štátov aj krásne prímorské rezorty. Najlacnejšia alternatíva by podľa našich zistení stála iba 138 € na šesť nocí pre dve osoby. Slušné.

Letecký zájazd:
Osem dní na Kréte, raňajky v cene vychádzajú od 706,6 €. Taký je verdikt cestovných agentúr. Po Bulharsku, ku ktorému sa dostaneme o čosi neskôr, ide o druhú najlacnejšiu alternatívu s leteckou dopravou.

Sedem šialených dovolenkových destinácií pre ľudí, ktorých nudí more

Zem bájí a legiend, foto: pixabay.com

Španielsko

Katalánci sa možno snažia od Španielska odtrhnúť, zato nás Slovákov môže táto uhrančivá južanská krajina prijať – aspoň na pár dní cez leto.

Ubytovanie bez dopravy:
Kanárske ostrovy ponúkajú veľmi lacné alternatívy – šesť nocí by vás tu pre dvoch stálo možno len 120 €. Treba však pripočítať cenu letenky. Pevnina je o málo drahšia – hostel pri mestečku Viladesuso stojí iba 132 €, avšak dostanete sa doň aj autom.

Letecký zájazd:
Osem dní a sedem nocí s polpenziou len za 738 € pre dvoch. Aj takéto zájazdy možno nájsť v ponuke cestovných kancelárií. Naozaj lákavá siesta.

Opekať či grilovať – čo je zdravšie?

Lesk španielského mora, foto: pixabay.com

Bulharsko

Ubytovanie bez dopravy:
Bulharsko ponúka nenáročným cestovateľom pri zadaní našich stanovených podmienok ubytovanie pri mori len za 60 €.

Letecký zájazd:
Ponuky cestovných agentúr začínajú na budúci mesiaci na hodnote 675 € za týždňový letecký zájazd pre dve osoby. Samozrejme, bez stravy. Tak či onak, spomedzi ponúk cestovných agentúr, ktoré zahŕňajú leteckú dopravu, je táto podľa nami zadaných podmienok najlacnejšia.

Prechlórovaná voda môže podráždiť najmä detskú pokožku

Krvavý západ slnka ponad Bulharské more, foto: pixabay.com

Obavy z dovolenky? Slováci z týchto destinácií strach nemajú

Egypt

Staroveká krajina púští a pyramíd, ktorú stráži večne bdelá Sfinga – napoly človek, napoly lev, ponúka veľmi lacné dovolenkové ubytovanie.

Ubytovanie bez dopravy:
S trochou skromnosti a vynaliezavosti vás egyptské pláže môžu na šesť nocí pohostiť už za 52 €. Ide o najlacnejšiu spomedzi všetkých alternatív. V kombinácii s dobre vychytanými letenkami a odvážnou povahou môže byť toto vaša nová obľúbená destinácia.

Letecký zájazd:
Cestovné agentúry ponúkajú v auguste dvom osobám osemdňový letecký zájazd do Egypta za ceny od 846 €. Dobrá správa je, že v cene je zahrnuté aj stravovanie all inclusive.

Dominanta Egypta, foto: pixabay.com | Pixabay.com

Cestujete do Chorvátska? Takéto máte možnosti

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre