Najmenej 7 mŕtvych po zrútení časti renovovanej budovy v Šanghaji

Najmenej deväť stavebných robotníkov zostalo uväznených pod sutinami priemyselnej budovy, ktorá sa vo štvrtok zrútila v Šanghaji. V budove prebiehali rekonštrukčné práce, aby mohla slúžiť ako predajňa áut. Na snímke zachranári prehľadávajú trosky budovy v Šanghaji 16. mája 2019.

foto: TASR/AP

Najmenej sedem stavebných robotníkov zahynulo vo štvrtok v čínskom veľkomeste Šanghaj v dôsledku zrútenia časti budovy, na ktorej prebiehajú renovačné práce.

Ďalších 14 robotníkov zachránili a nachádzajú sa v stabilizovanom stave, informovala tlačová agentúra DPA, odvolávajúca sa na vyhlásenie záchranných zložiek.

Podľa údajov prevzatých z čínskej agentúry Sinchua zostali dve osoby uväznené pod troskami a nebolo jasné, či nešťastie prežijú.

Nemeckí prokurátori žiadajú doživotie pre vraha stovky pacientov

K udalosti došlo na stavenisku v šanghajskom obvode Čchang-ning, kde sa zrútilo horné poschodie budovy slúžiacej kedysi ako predajňa automobilov. Robotníci mali priestory upraviť pre potreby nákupného strediska.

Príčina zrútenia zatiaľ nie je známa, k vážnym nehodám na pracoviskách však dochádza v Číne opakovane pre nedodržiavanie bezpečnostných predpisov, pripomenula DPA.

Môže vás zaujímať

Santa Clausovia sa zišli na svetovom zjazde, v sprievode prešli Kodaňou