Navaľnyj je presvedčený, že v spravodlivých voľbách by Putina porazil

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj sa pripravuje na rozhovor s novinármi, 18. decembra 2017

Foto: TASR/AP

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj je presvedčený, že v spravodlivých prezidentských voľbách by porazil prezidenta Vladimira Putina. Uviedol to v pondelok v rozhovore pre agentúru AP.

Navaľnyj tvrdil, že vo voľbách nemôže vyhrať, pokiaľ Kremeľ bude kontrolovať obsah televízneho vysielania, odkiaľ dostáva informácie väčšina Rusov.

Podľa prieskumu verejnej mienky, ktorý realizovalo a minulý týždeň zverejnilo ruské Centrum Jurija Levadu, by za Putina hlasovalo 75 percent Rusov, dodala AP.

V Rusku sa začala kampaň pred marcovými prezidentskými voľbami

Navaľnyj sa vzhľadom na usvedčenie z trestného činu nemôže uchádzať o prezidentský úrad najbližších desať rokov, ak ho súd nezbaví viny i trestu.

Zverejnením uznesenia Rady federácie o vypísaní volieb sa v pondelok v Rusku oficiálne začala predvolebná kampaň pred voľbami ruského prezidenta.

Úmysel kandidovať vo voľbách ruského prezidenta, ktoré sa uskutočnia 18. marca 2018, už oznámilo 23 osôb vrátane terajšieho prezidenta Vladimira Putina. Ten minulý štvrtok na výročnej tlačovej konferencii oznámil, že do volieb ide ako nezávislý kandidát.

Môže vás zaujímať

Čavušoglu: Turecko sa stiahne zo Sýrie až po mierovom riešení konfliktu