Jednou vetou

Nemecká armáda bude mať nové uniformy pre tehotné vojačky

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Nemecká armáda schválila nové uniformy pre tehotné vojačky. Informovalo o tom nemecké ministerstvo obrany, ktoré v utorňajšom vyhlásení potvrdilo správu nemeckej agentúry DPA, že nakúpi 500 súprav takýchto uniforiem za približne 650.000 eur.

Celú škálu uniforiem pre tehotné vrátane pančúch či spodnej bielizne testovalo vlani zhruba 80 vojačiek. Hodnotili ich vzhľad, pohodlnosť či priedušnosť. Uniformy pre tehotné by mala armáda predstaviť ešte tento rok, povedala pre DPA hovorkyňa ministerstva.

Rezort podľa nej momentálne vyhodnocuje odozvu, ktorú pri testovaní dostal, a uniformy ešte vylepšuje. Tie výsledné budú elastické a nositeľné počas celého obdobia tehotenstva.

Opatrenie je súčasťou snáh o modernizáciu Bundeswehru, ktorých cieľom je dosiahnuť rovnaké podmienky pre všetkých zamestnancov. V nemeckej armáde slúži zhruba 20.000 vojačiek, pričom v priemere sú vždy tehotné asi dve percentá z nich. V minulosti museli vojačky počas tehotenstva svoje uniformy vymeniť za civilné oblečenie, ak im už boli príliš tesné.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia