Jednou vetou

Nemecká polícia zadržala slovenskú dodávku s viac ako stovkou psov a mačiek

Ilustračné foto

TASR/AP

Dokopy 93 šteniat a 21 mačiek našli nemeckí policajti v slovenskej dodávke, ktorú kontrolovali v utorok večer na úseku diaľnice A8 v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Internetové vydanie denníka Pforzheimer Zeitung o tom informovalo v stredu s odvolaním sa na vyhlásenie policajného prezídia v Ludwigsburgu.

Podľa doterajších zistení mali byť zvieratá v dodávke prepravené zo Slovenska do Španielska. Dvojica slovenských vodičov vo veku 22 rokov síce pri kontrole predložila príslušné očkovacie preukazy, pri dodatočnom preverovaní sa však ukázalo, že zapísané údaje o veku zvierat nezodpovedajú skutočnosti.

Stav štvornohých pasažierov posúdil veterinárny úrad v Stuttgarte, kam sa vozidlo z miesta kontroly presunulo v sprievode policajtov. Tamojší pracovníci zistili, že niektoré zo zvierat sú príliš mladé na takúto cestu. Časť mačiek bola navyše chorá.

Veterinárny úrad zhabal predložené európske pasy pre spoločenské zvieratá a zakázal ďalšiu prepravu do Španielska. Ponechal si aj samotné zvieratá, ktoré dočasne umiestnil do jedného z miestnych útulkov, a začal vyšetrovanie prípadu, uviedol server Pforzheimer Zeitung.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia