Jednou vetou

Nemecká vláda je znepokojená zdravotným stavom Piotra Verzilova

Piotr Verzilov

foto: TASR

Nemecká vláda vyjadrila v pondelok znepokojenie v súvislosti so zdravím Piotra Verzilova, člena ruskej punkovej skupiny Pussy Riot, ktorého po náhlom zhoršení zdravotného stavu previezli z Ruska do Nemecka, kde sa podrobuje liečbe.

Hovorkyňa nemeckého ministerstva zahraničných vecí Maria Adebahrová v pondelok v mene vlády vyjadrila vieru, že Verzilovov stav sa „čoskoro zlepší a on sa úplne zotaví.“

Hovorkyňa tiež spresnila, že nemecké ministerstvo zahraničných vecí bolo vopred informované o plánoch na prevoz Verzilova z Moskvy do Berlína, ku ktorému došlo v sobotu. Súčasne poprela, že by šéf nemeckej diplomacie Heiko Maas hovoril minulý týždeň o kauze Verzilov so svojím ruským rezortným kolegom Sergejom Lavrovom.

Členovia a sympatizanti Pussy Riot majú podozrenie, že Verzilov bol otrávený. Verzilov bol s podozrením na otravu hospitalizovaný v Moskve 11. septembra.

Favorita prezidentských volieb v Brazílii prepustili z JIS

Berlínska nemocnica Charité, kde je Verzilov hospitalizovaný, v utorok zverejní podrobnosti o jeho zdravotnom stave a liečbe.

Členka skupiny Pussy Riot Marija Aľochinová v pondelok podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy uviedla, že Verzilovov stav zostáva nezmenený: už vidí i počuje, ale celková diagnóza zatiaľ nie je stanovená.

Verzilov si nedávno odpykal 15 dní väzenia za protest na hracej ploche štadióna počas finále majstrovstiev sveta vo futbale, ktoré sa konali v Rusku.

Môže vás zaujímať

VATIKÁN: Pápež František vyzval na ukončenie vojny v Líbyi