Jednou vetou

Nemecká vláda odsudzuje poškodenie asi 50 kópií Koránu v mešite

Nemecká kancelárka Angela Merkelová, archívne

foto: TASR/AP

Nemecká vláda v stredu odsúdila incident, pri ktorom neznámi útočníci v mešite na severozápade krajiny poškodili približne 50 kópií islamskej svätej knihy Korán, informuje agentúra AP.

Polícia uviedla, že v mešite v meste Brémy jedna alebo dve osoby roztrhali v sobotu desiatky kópií Koránu. Prípadných očitých svedkov vyzvala, aby sa prihlásili. Podľa združenia miestnych mešít útočníci tiež niektoré vytrhnuté stránky hodili do záchoda.

Steffen Seibert, hovorca nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, v súvislosti s incidentom uviedol: „To je presne ten druh agresie voči pokojnému výkonu náboženstva, ktorú v našej krajine nebudeme tolerovať.“

Za šírenie snímok so zverstvami islamistov predstúpi Le Penová pred súd

Podľa popredného nemeckého moslimského lídra Aimana Mazyeka, predsedu Ústrednej rady moslimov v Nemecku (ZMD), bolo zmienené konanie neznámych osôb zrejme zamerané na vyvolanie „špirály nenávisti a násilia voči moslimom a ich mešitám“.

Príslušné úrady začali v tejto veci vyšetrovanie. Nemecko, krajina s viac ako 81 miliónmi obyvateľov, má po Francúzsku najvyšší počet moslimského obyvateľstva v západnej Európe – žije tam približne päť miliónov moslimov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia