Jednou vetou

NEMECKO: Hesenský minister financií spáchal samovraždu

Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko Dr. Thomas Schäfer

foto: Facebook

Politika údajne znepokojovala kríza, ktorú vyvolala pandémia nového koronavírusu.

Minister financií v nemeckej spolkovej krajine Hesensko spáchal samovraždu. Telo 54-ročného Thomasa Schäfera z Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej našli v sobotu na železničnej trati v Hochheime neďaleko Frankfurtu nad Mohanom.

Polícia a prokurátori uviedli, že na základe všetkých faktorov, vrátane vypočúvania svedkov a vlastného pozorovania, dospeli k záveru, že si politik vzal život.

Podľa krajinského premiéra Volkera Bouffiera smrť ministra súvisí s krízou okolo nového koronavírusu. Bouffier v nedeľu uviedol, že sa Schäfer znepokojoval nad tým, „či bude možné úspešne splniť veľké očakávania obyvateľov, hlavne s finančnou pomocou“. „Musím predpokladať, že ho tieto starosti premohli. Zrejme nemohol nájsť východisko. Bol zúfalý a opustil nás,“ vyjadril sa premiér Hesenska.

Nemecká spolková aj krajinské vlády pripravila obrovské balíčky pomoci, ktorých cieľom je zmierniť následky opatrení, ktoré prijali v snahe spomaliť šírenie nového koronavírusu. Ochorenie COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, v Nemecku potvrdili u 60 659 ľudí, pričom 482 osôb naň podľa dát Johns Hopkins University zomrelo.

Video, ktoré zverejnil pred pár dňami o dopadoch a plánovaných riešeniach v súvislosti s Koronavírusom:

"Wir werden die Mittel des Bundes aufstocken und eine Milliarde zusätzlich aus Landesmitteln hinzusteuern, um möglichst schnell und unbürokratisch ab nächster Woche helfen zu können", teilte Dr. Thomas Schäfer heute am Rande der Pressekonferenz zur Corona-Krise in einem kurzen Statement mit. #Soforthilfe #Corona #hlt Hessisches Ministerium der Finanzen

Uverejnil používateľ Dr. Thomas Schäfer Streda 25. marca 2020

Môže vás zaujímať

Americký súd zablokoval zákaz predaja aplikácie TikTok