Jednou vetou

Nemecko zasiahli silné búrky s krupobitím

Ilustračné foto

Foto: Pixabay.com

Traja ľudia utrpeli v pondelok večer ľahké zranenia, keď juh a východ Nemecka zasiahli silné búrky sprevádzané krupobitím. Informovala o tom agentúra DPA.

V spolkovej krajine Bavorsko podľa Nemeckej meteorologickej služby (DWD) vyčíňala víchrica s nárazmi vetra s rýchlosťou do 120 kilometrov za hodinu, padali krúpy s priemerom do šesť centimetrov a udrelo množstvo bleskov.

V okresoch Germering a Puchheim veľké krúpy ľahko zranili najmenej troch ľudí, povedal podľa denníka Bild hovorca miestnej polície.

Na viacerých miestach v okolí Mníchova poškodili krúpy okná áut a strešné okná, uviedli hovorcovia polície a hasičského zboru. Množstvo domov sa ocitlo pod vodou, pričom v Mníchove vyrazili policajné a hasičské jednotky k približne 550 zásahom.

VIDEO: Nemecký turista spozoroval pri Makarskej žraloka mako

Popadané stromy na koľajach medzi mestami Landshut a Mníchov spôsobili obmedzenia v železničnej doprave. Vlaky boli však odklonené a vďaka tomu nedošlo k celkovému prerušeniu prevádzky. Menšie meškanie zaznamenala i nákladná doprava na trase Berlín-Drážďany.

Nepriaznivé počasie zasiahlo i spolkovú krajinu Sasko. Na juhu Saska spadlo za hodinu 30-50 litrov zrážok na meter štvorcový; DWD pomocou radarov zaznamenala krúpy s priemerom do štyroch centimetrov.  Silné búrky hrozia v Nemecku i v utorok, a to najmä v oblasti od východného okraja Álp po Baltské more.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia