Jednou vetou

Nemeckú turistku udupali v Zimbabwe na smrť slony

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

Nemeckú turistku udupali v Zimbabwe na smrť slony. K incidentu došlo v tamojšom národnom parku Mana Pools, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Žena tesne pred útokom fotografovala slony spoločne s malou skupinkou nemeckých turistov, uviedol hovorca zimbabwianskeho úradu pre správu národných parkov a ochranu prírody (Zimparks).

Zomrela žena, ktorá sa v Česku nakazila západonílskou horúčkou

„Ženu udupali slony, urýchlene ju previezli do miestnej nemocnice, kde nanešťastie zraneniam v stredu podľahla,“ povedal a dodal, že nie je známe, z ktorej časti Nemecka 49-ročná turistka pochádzala. Totožnosť ženy taktiež úrady nezverejnili.

Príslušné orgány podľa hovorcu ešte musia určiť, čo slony k útoku vyprovokovalo. „Vždy žiadame ľudí, aby sa držali ďalej od divokých zvierat; mali by ostávať v bezpečnej vzdialenosti,“ povedal podľa agentúry AP v tejto súvislosti.

Krokodíl v Ugande zožral matku s dieťaťom

Pripomenul tiež, že v Zimbabwe vlani zaútočili slony na ľudí dovedna 41-krát. Jednou z ich obetí bol aj turistický sprievodca, ktorého dospelý sloní samec pošliapal a doslova roztrhal na kusy, skôr než sa jeho kolegom podarilo prísť mu na pomoc.

Zimbabwe má druhú najpočetnejšiu sloniu populáciu na svete – podľa posledného sčítania tam v roku 2016 žilo okolo 82.304 slonov. Zimbabwe v tomto smere predstihuje len susedná Botswana, kde predvlani narátali 130.451 slonov, priblížila stanica BBC.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia