Jednou vetou

Nemocnica v Ostrave otvorila traumatologickú ambulanciu, kde sa strieľalo

Ilustračné foto

foto: twitter.com

Fakultná nemocnica v Ostrave otvorila vo štvrtok traumatologické oddelenie i čakáreň ambulancie v budove polikliniky, kde v utorok 42-ročný muž zastrelil šesť ľudí a troch ďalších zranil. Stav jednej zranenej je naďalej kritický, informovala spravodajská televízia ČT24.

„Kondolenčnú knihu máme dole pri vstupe. Pred budovou polikliniky sú pietne miesta, kam ľudia prichádzajú zapaľovať sviečky,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Petlachová. Na mieste streľby tragédiu nič nepripomína.

Lekári sa naďalej starajú o troch zranených, dvaja muži sú mimo ohrozenia života. V kritickom stave zostáva žena, ktorú útočník zasiahol do hlavy. V stredu nemocnica oznámila, že jej stav sa zhoršil, čo sa podľa hovorkyne nezmenilo.

Pred ostravskou nemocnicou vzniklo po streľbe pietne miesto

K útoku na traumatológii v Ostrave došlo v utorok okolo 07.15 h, policajti na miesto prišli tri minúty po tom, čo sa o streľbe dozvedeli. Útočník stihol odísť, než dorazila prvá hliadka. Páchateľ si strelil do hlavy, keď polícia vypátrala jeho auto.

Český premiér Andrej Babiš oznámil, že celoštátne uctenie si pamiatky šiestich obetí streľby v ostravskej nemocnici sa uskutoční 17. decembra. Formálne nepôjde o štátny smútok.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia