Jednou vetou

Nepriaznivé počasie v Taliansku má na svedomí ďalšie tri obete

Záplavy v Taliansku.

Foto: Facebook

Tri ďalšie obete si vyžiadalo nepriaznivé počasie, ktoré už niekoľko dní sužuje Taliansko. Informovala o tom v sobotu agentúra APA.

Na Sardínii zabil v piatok blesk 62-ročnú nemeckú turistku. Ďalšou obeťou je 87-ročná žena z Terracina, ktorá v pondelok utrpela vážne zranenia a na ich následky zomrela v nemocnici.

V meste Trento zomrel 34-ročný muž, ktorého pred štyrmi dňami zasiahol blesk. Stal sa tak piatou tohtotýždňovou obeťou výčinov počasia v regióne Tridentsko-Horná Adiža. V provincii Belluno stále pokračuje čistenie ciest po mohutných zosuvoch pôdy a povodniach.

Do Talianska prišlo v septembri len 947 nelegálnych migrantov

Úrady naďalej monitorujú hladiny rozvodnených riek Brenta a Piava. V meste Bassano del Grappa je ohrozený tamojší krytý drevený Ponte degli Alpini postavený v roku 1569 podľa plánov architekta Andreu Palladia vedúci ponad rieku Brenta, sledujú ho preto snímače.

V luxusnom prímorskom letovisku Rapallo v Ligúrii sa úrady obávajú, že palivo z 211 jácht, ktoré boli zničené počas pondelňajšej búrky, unikne do mora. Prímorské kúpeľné mestečko Portofino stále nie je prístupné po ceste.

Južné Francúzsko sužujú záplavy, vyžiadali si už jednu obeť

Na Sicílii je v sobotu po výdatných dažďoch nepriechodná železničná trať medzi Palermom a Agrigentom. V obci Sciacca sa zrútilo niekoľko mostov a niektoré jej časti sú tak odrezané od okolia.

Extrémy počasia trápia Taliansko od začiatku tohto týždňa. Najviac postihnutý je sever krajiny.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia